Photo : screenshot iz spota ; spot snimao Miloš Ćosović

Prva pesma benda Nit pod novim imenom je objavljena

Do skoro Ascend, a sada nakon promene imena Nit, beogradski bend objavio je svoj novi, odnosno prvi pod singl pod novim imenom.

Promeni imena prethodila je pobeda na ovogodišnjoj Gitarijadi u Zaječaru, koja im je dala leđa da nastave dalje ka svojim ciljevima i daju sve od sebe. I to su i uradili.

Beogradski sastav Ascend poslednji put nastupio pod tim imenom – od sada se zovu Nit

“Crna ruka – naš novi singl. Ovu kampanju izbacivanja muzike morali smo započeti promenom imena, to je nešto što se dugo odlagalo, a smatrali smo taj poduhvat jako bitnim. Ovo je prva pesma koju izbacujemo pod novim imenom – Nit (ex Ascend), ali je nekako simbolično i prva pesma koju je bend napisao u sadašnjoj postavi. ,,Crnu ruku” smatramo najboljom i najkompletnijom od dosada objavljenih pesama i jako smo uzbuđeni da vam njome najavimo naš novi pravac i zvuk!

Kao što se i može primetiti, naš bend se u nekoj meri udaljio od zvuka koji ste mogli da čujete na prošlim izdanjima. Ranije je bilo eksperimentisanja sa uplivima različitih uticaja, u dosta elementarnoj, suvoj formi. Iako su nam naše prethodne pesme veoma drage, shvatili smo da takva muzika nije ono što nam daje potpuno nadahnuće. Odgovor toj potrebi za autentičnim kreativnim radom bio je da napravimo pesmu u kojoj imamo priliku da uradimo što više toga što umemo i da stvorimo muziku koju bi pre svega mi želeli da čujemo. Takva ideja o stvaranju će nasviti da se ogleda i u pesmama koje ćemo objaviti posle ove.” – rekli su iz benda Nit o novoj pesmi ali i novom poglavlju benda.