Ed Sheeran. Credit - A. Perez Meca/Europa Press via Getty Images

Ed Sheeran objavio rokerski singl “Drive” sa Daveom Grohlom i Johnom Mayerom

Ed Sheeran je iznenadio fanove objavljivanjem nove pesme “Drive”, na kojoj mu se pridružuju Dave Grohl (bubnjevi) i John Mayer (gitara).

Pesma je deo zvaničnog saundtreka za nadolazeći film F1, a kako je Sheeran otkrio u opisu Instagram objave, napisao ju je zajedno sa Mayerom i poznatim tekstopiscem i producentom Blakeom Slatkinom. Poslednji “delovi slagalice” bili su upravo Grohl i legendarni basista Pino Palladino.

Ed Sheeran je objavio deo nove pesme koju je snimio sa Daveom Grolhom i Johnom Mayerom

„Znao sam da želim da napravim pravu rokersku pesmu za ovaj film – nešto što biste poželeli da pojačate do maksimuma dok vozite,” napisao je Sheeran.

„Ovo je pravi dream team za rock žanr i zaista mislim da ono što smo stvorili savršeno prati scenu u filmu.“

Dodao je i da mu je rad na filmskim pesmama posebno drag:

„Obožavam da pravim muziku za filmove, još otkako sam radio I See Fire za Hobita. To mi daje šansu da, kao veliki filmofil, zavirim iza kulisa i pomognem u stvaranju savršene pesme za određenu scenu.“

Film F1 u britanskim bioskopima izlazi 25. juna, dok će premijere u SAD i Kanadi biti 27. juna. Režiser je Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick), a producenti su Jerry Bruckheimer, Brad Pitt i Lewis Hamilton.

Javier Bardem: “O da, ja sam metalac!” ; Nakon viralnog snimka Javier u emisiji nabrojao svoje omiljene bendove

Brad Pitt u filmu tumači ulogu bivšeg F1 vozača Sonnyja Hayesa, koji se vraća u sport kako bi vozio rame uz rame sa mladim talentom Joshuom Pearceom (Damson Idris), u fiktivnom timu APXGP.

Osim Sheerana, saundtrek za film uključuje i pesme izvođača kao što su Rosé (BLACKPINK), Burna Boy, Tate McRae, RAYE, Dom Dolla, Madison Beer, Sexyy Redd i drugi.

Nedavno je Sheeran objavio i pesmu “Sapphire”, koja će se naći na njegovom nadolazećem albumu Play, zajedno sa ranije predstavljenim numerama “Azizam” i “Old Phone”. Pevač je najavio da planira da objavljuje novu muziku svake dve do tri nedelje.

Ed Sheeran kupio udeo u fudbalskom klubu Ipswich Town

Play je nastao kao direktan odgovor na najmračniji period mog života,“ izjavio je Sheeran, najavljujući i Drive, saradnju sa Mayerom i Grohlom, kao „gitaristički najtežu pesmu do sada“.

U međuvremenu, Ed Sheeran je najavio i tri velika koncerta u rodnom Ipswichu za ovo leto, a pre toga je izveo iznenadne nastupe na Radio 1’s Big Weekend u Liverpoolu, na ulicama Sheffielda, kao i intimni set na Coachelli 2025.