Netflix
Stigao prvi tizer za finalnu sezonu serije Stranger Things
Nakon tri godine čekanja, konačno je stigao prvi pogled na petu i finalnu sezonu Netflixovog megahita Stranger Things. Prvi tizer-trailer otkriva spektakularne efekte, napetu atmosferu i emotivne izraze omiljene ekipe iz Hawkinsa, ali konkretne detalje o zapletu i dalje pažljivo čuva u tajnosti.
Peta sezona biće objavljena u tri dela, i to oko velikih praznika:
-
Volume 1 stiže 26. novembra (četiri epizode),
-
Volume 2 na Božić (tri epizode),
-
dok će The Finale biti prikazan na doček Nove godine.
Svaka faza biće objavljena u 17h po pacifičkom vremenu (2 ujutru po srednjoevropskom).
Stranger Things: Tales From ’85 biće premijerno prikazana 2026. godine
Netflix je objavio i zvanični sinopsis nove sezone: “Jesen 1987. godine. Hawkins je ožiljen otvaranjem Pukotina, a naši junaci su ujedinjeni jednom misijom: pronaći i eliminisati Vecnu. Ali on je nestao – njegova lokacija i planovi su nepoznati. Situaciju dodatno komplikuje činjenica da je vlada stavila grad pod vojnu karantinu i intenzivirala potragu za Eleven, primoravši je da se ponovo sakrije. Kako se približava godišnjica nestanka Willa Byersa, tako raste i poznati osećaj jeze. Finalna bitka je pred vratima — i sa sobom donosi tamu snažniju i smrtonosniju od svega što su ikada doživeli. Da bi zaustavili ovu noćnu moru, moraće da se okupe — svi zajedno — poslednji put.”
Jedan od kreatora serije, Ross Duffer, izjavio je još u januaru: “Snimali smo ovu sezonu punih godinu dana. Sakupili smo više od 650 sati snimljenog materijala. Ovo je definitivno naša najveća i najambicioznija sezona do sada. Praktično kao osam blokbaster filmova – potpuno ludilo.”
Njegov brat i koautor Matt Duffer dodaje: “U isto vreme, verujemo da je ovo naša najličnija priča. Snimanje je bilo izuzetno emotivno, kako za nas, tako i za glumce. Već skoro deset godina radimo na ovoj seriji zajedno. Bilo je mnogo suza. Zaista mnogo. Serija nam svima mnogo znači i svi su dali srce i dušu. Nadamo se — i verujemo — da će se ta strast preneti i na ekran.”
Naslovi epizoda otkriveni prošlog novembra dodatno podižu tenziju: “The Crawl”, “The Vanishing of [cenzurisano]”, “The Turnbow Trap”, “Sorcerer”, “Shock Jock”, “Escape From Camazotz”, “The Bridge” i “The Rightside Up”.
Braća Duffer najavili su i da nas u budućnosti očekuju novi projekti iz Stranger Things univerzuma: “Postoje još Stranger Things priča koje želimo da ispričamo i već radimo na njima,” rekao je Matt. “Još je rano da o tome govorimo, ali jako nam je važno da sve što nosi to ime bude vrhunskog kvaliteta, jedinstveno i sa jasnim razlogom za postojanje. I da bude… jednostavno — sjajno.”
U glavnim ulogama vraćaju se: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Priah Ferguson, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Maya Hawke, Joe Keery, David Harbour, Winona Ryder i Brett Gelman.
Finalna sezona Stranger Things stiže krajem 2025 — i nosi sve karte sa sobom.