Bojana Janjić

EXIT: Ne postoji mogućnost da se festival 2026. održi u Srbiji, ali ne ide ni u Skoplje ni u Egipat

EXIT je saopštio da se festival ne seli u Skoplje ili Egipat ali i da u ovom trenutku ne postoji mogućnost da se održi u Srbiji naredne godine jer je uskraćeno državno finansiranje.

“U ovom trenutku ne postoji mogućnost da se Exit festival održi u Srbiji naredne godine, budući da je festivalu, zbog podrške studentima, uskraćeno svo državno sufinansiranje na lokalnom, pokrajinskom i republičkom nivou. Takođe, iz istih razloga, Exitu je uskraćena podrška glavnog sponzora festivala koji je u državnom vlasništvu, mts-a, i to nakon 22 godine uspešne saradnje”, saopštio je festival.

Organizatori EXIT festivala povodom izjave gradonačelnika Novog Sada: „Jedina politička zloupotreba je pokušaj cenzure i gušenja Exita“

Festival razmera Exita, kako je navedeno, nije moguće organizovati u domaćim ekonomskim okvirima bez podrške države.

“Nakon što smo objavili da smo zbog državne represije prinuđeni da napustimo Srbiju, dobili smo brojne pozive iz svih krajeva sveta da festivale organizujemo upravo tamo. Trenutno razmatramo koje će sve destinacije postati deo Exitove globalne turneje u narednoj godini, o čemu ćemo uskoro obavestiti javnost, a za našu vernu publiku u Srbiji pripremamo posebna iznenađenja”, kazao je osnivač i direktor Exita Dušan Kovačević.

EXIT Festival sledeće godine ispred egipatskih piramida

Kako su naveli, EXIT se ne seli u Skoplje ili Egipat.

“Povodom sve češćih dilema u vezi sa tim da li se EXIT seli u Egipat ili na neku drugu destinaciju, obaveštavamo javnost da ispred Velikih Piramida u Gizi, kao i na više lokacija širom planete, kreiramo nove festivale, kao što smo prethodnih godina organizovali Sea Dance i Sea Star u Crnoj Gori i Hrvatskoj, kao i brojne događaje širom regiona i sveta. Egipat će biti jedna od tačaka Exitove velike globalne turneje u 2026. godini o čijim detaljima ćemo javnost obavestiti u narednom periodu”, saopšteno je.

Kandidat za gradonačelnika Skoplja tvrdi da EXIT dolazi u Skoplje

Podsetimo, kandidat za gradonačelnika Skoplja Orce Đorđievski najavio je da muzički festival “Egzit” (EXIT) dolazi u glavni grad Severne Makedonije.

“Sa velikim zadovoljstvom vas obaveštavam da sam razgovarao sa osnivačem ‘Egzita’, gospodinom Dušanom Kovačevićem da od sledeće godine Skoplje bude nova destinacija jedne od vodećih evropskih festivalskih grupacija”, napisao je Đorđievski na Fejsbuku uz fotografije sa sastanka sa Kovačevićem i naslov “Egzit dolazi u Skoplje!”.

Izvor : N1info.rs