Photo by Medios y Media/Getty Images
Till Lindemann objavio novi singl „Prostitution” i najavio turneju koja uključuje i Zagreb
Till Lindemann, poznat kao frontmen Rammsteina, objavio je novi samostalni singl „Prostitution”, uz prateći videospot.
U opisu pesme stoji oznaka „Zunge 2025”, što nagoveštava da bi mogla biti deo novog ili proširenog izdanja materijala iz 2023. godine. Za sada nema zvanične potvrde da „Prostitution” predstavlja vodeći singl nadolazećeg albuma, ali se čini da Lindemann radi na konceptualnom širenju svoje solo diskografije.
Njegov debitantski samostalni album „Zunge” objavljen je 2023. godine. Videospot za „Prostitution” donosi očekivano provokativne slike i simboliku, a Lindemann nastavlja da balansira između umetničkog šoka i estetike tabu tema. Kao i u ranijim radovima, posebnu pažnju privlači saradnja sa producentima i rediteljima koji dobro razumeju njegovu poetiku – igru kontrastima sile i ranjivosti, tame i teatralnosti.
Meine Welt Tour 2025
Objavljivanje singla poklopilo se sa najavom samostalne turneje Meine Welt Tour 2025, koja obuhvata više od 25 arenskih nastupa u 17 evropskih zemalja. Turneja počinje krajem oktobra 2025. godine i traje do sredine decembra.
Jedna od ključnih stanica biće i Zagreb, gde će Till Lindemann nastupiti 10. decembra 2025. u Areni Zagreb. Kao predgrupa najavljen je projekat Aesthetic Perfection, koji će publiku zagrejati pre Lindemannovog izlaska na binu.
Ulaznice su u prodaji od 18. novembra 2024. i dostupne su preko Eventima. Cene za zagrebačku stanicu kreću se od oko 81 evro naviše.