Foto Stefan Rajhl'_ Zlatna Bubamara

Rambo Amadeus i četiri barda, Kovačević, Bećković, Ršumović, Zubac: Novembar u Zvezdara teatru

Novembarski repertoar Zvezdara teatra je spreman, najavila je ova kuća, a pored predstava obeležiće ga dva događaja – humanitarno književno veče četvorice velikana, Matije Bećkovića, Ljubivoja Ršumovića, Pere Zupca i Dušana Kovačevića, koji će se 15. novembra na Sceni „Danilo Bata Stojković“ prvi put u svom veku zajedno pojaviti pred publikom.

Krajem meseca, 30. novembra, Zvezdara teatar će ugostiti i Ramba Amadeusa, koji će sa svojim muzičarima održati Veče glomazne poezije, a ulaznice za kompletan repertoar u prodaji su od utorka, 21. oktobra od 12 časova, kao i za veče nazvano Četiri pesnička doba, po ceni od 2.500 dinara.

Novi komad „Una“ po tekstu Stevana Koprivice, prema motivima istoimenog bestseler romana Mome Kapora, u režiji makedonskg reditelja Dejana Projkovskog, čijom je premijerom 12. oktobra Zvezdara teatar obeležio novu, 41. sezonu, na repertoaru je u tri termina: 17, 19. i 25. novembra (uz napomenu, kako se navodi u najavi, da predstava nije prikladna za decu mlađu od 16 godina).

Na sceni Danilo Bata Stojković će četiri puta biti izveden komad „Udovica živog čoveka“ Dušana Kovačevića – 5, 9, 24. i 26. novembra, a „Osama-Kasaba u Njujorku“ u režiji Darka Bajića na sceni je 20. i 22. novembra.

Komedija „Bajka o pozorištu“ u režiji Marka Misirače je na repertoaru 10. novembra, „Sportsko srce“ Milana Karadžića 12. novembra, dok će „Klaustrofobična komedija“, takođe u Bajićevj režiji, biti pred publikom 21, a „Tre sorele“ 29. novembra.

Na Novoj sceni publiku očekuje hit duodrama „Voz“ u režiji Vojislava Brajovića, koji i igra u ovoj predstavi zajedno sa Sergejom Trifunovićem, u četiri termina: 7, 14, 27. i 28. novembra.

„Knjiga o Milutinu“, u režiji Egona Savina, sa Nenadom Jezdićem, najgledanija predstava u ovoj kući, biće izvedena pet puta – 11, 16, 18, a zatim i 23. i 29. novembra.

Predstava „Kuća“, takođe sa rediteljskim potpisom glumca Vojislava Brajovića na repertoaru je 21, a komedija „To kad uvati ne pušta“ Milana Karadžića 22. novembra.