Profimedia

Neobjavljeni demo snimci Džimija Hendriksa uskoro na aukciji

Magnetofonske trake sa dosad neobjavljenim demo i drugim snimcima pokojnog američkog muzičara Džimija Hendriksa, naći će se 15. novemba na aukciji u zajedno sa mnogim Hendriksovim ličnim predmetima poput odeće.

Među snimcima koji će se naći na aukciji su i demo snimci pesama ”Up From The Skies”, ”Ain’t No Telling” i ”Little Miss Lover”, koje su se našle na drugom albumu Hendriksovog benda ”The Jimi Hendrix Experience”, ”Axis: Bold as Love”, kao i demo verzija ”Stone Fre” koja je objavljena na B strani singla ”Hey Joe”, prenosi Guardian.

”Ove verzije nikada ranije nisu emitovane, publika ih nije čula i nisu kružili okolo”, rekao je muzički konsultant aukcijske kuće Propstor Mark Hohman.

”Mnogo su črvšće i tečnije. Možete čuti više gitare, po čemu je Hendriks, očigledno, bio poznat. Stručnjaci koji su čuli ove snimke slažu se da su oni superiorniji u odnosu na sve druge verzije tih pesama”, naveo je Hohman.

Dodao je da će onaj ko bude kupio trake moži da se pohvali ”da ima sopstvene pesme Džimija Hendriksa koje samo ona može da sluša”.

Kako navodi Gardijan, očekuje se da će samo traka koja sadrži demo snimke biti prodata za do 200 hiljada funti.

Kolekciju prodaje Patriša Triksi Saliven, koja je bila lična asistentkinja Hendriksovog menadžera Majkla Džefrija u periodu između 1966. i 1973, i koja je sarađivala sa muzičarima, najčešće tako što je rezervisala termine u studijima i kreirala rasporede turneja.