Megadeth. Credit: Ross Halfin

Megadeth najavili poslednji album i oproštajnu turneju

Megadeth će se povući nakon još jednog albuma i svetske oproštajne turneje naredne godine, potvrdio je frontmen Dave Mustaine.

U objavi na društvenim mrežama, podeljenoj preko svog alter ega Vic Rattlehead, Mustaine je otkrio da bend ulazi u završno poglavlje karijere dugе više od četiri decenije.

„Toliko je muzičara koji su došli do kraja svoje karijere, bilo slučajno ili namerno“, rekao je Mustaine. „Većina njih nema priliku da ode po sopstvenim uslovima, na vrhuncu — a ja sam sada u toj poziciji. Proputovao sam svet i stekao milione i milione fanova, a najteži deo svega ovoga je oproštaj od njih.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Megadeth (@megadeth)

Ne možemo da dočekamo da čujete ovaj album i da nas vidite na turneji. Ako je ikada postojao savršen trenutak da objavimo novi album, to je sada. Ako je ikada postojao savršen trenutak da obiđemo svet, to je sada. Ovo je takođe savršen trenutak da vam kažemo da je ovo naš poslednji studijski album. Tokom godina stekli smo mnogo prijatelja i nadam se da ću vas sve videti na našoj globalnoj oproštajnoj turneji.

Greg Handevidt osporava Mustaineovu verziju nastanka imena Megadeth: “Ja sam smislio ime benda”

Nemojte biti ljuti, nemojte biti tužni — radujte se zbog nas. Dođite i proslavite sa mnom narednih nekoliko godina. Zajedno smo uradili nešto zaista predivno, nešto što se verovatno nikada više neće ponoviti. Pokrenuli smo muzički pravac, pokrenuli smo revoluciju, promenili smo svet gitare i način na koji se svira, i promenili smo svet. Bendovi u kojima sam svirao uticali su na muziku širom sveta. Volim vas sve zbog toga. Hvala vam na svemu.“

Mustaine će naredne godine objaviti i memoare, a detalji će biti otkriveni u mesecima koji dolaze. Fanovi se mogu prijaviti na mailing listu kako bi dobijali ekskluzivne vesti o planovima grupe čim budu potvrđeni.

Disturbed najavili evropsku turneju uz podršku Megadetha

Prvi singl sa 17. i poslednjeg albuma Megadetha biće objavljen na jesen. Mustaine je krajem prošle godine potvrdio da je u studiju radio na nastavku albuma The Sick, The Dying and the Dead! iz 2022. godine.

Datumi oproštajne turneje još nisu objavljeni.

Megadeth će se vratiti u UK i Evropu ovog oktobra, kao podrška bendu Disturbed na njihovoj turneji povodom 25 godina od izlaska kultnog albuma The Sickness — ulaznice su već u prodaji.

Marty Friedman se priseća intenzivnog napada panike tokom poslednjih dana u Megadethu

U međuvremenu, basista James LoMenzo nedavno je objasnio zašto je Megadeth bio upadljivo odsutan sa nedavnog oproštajnog koncerta Black Sabbatha pod nazivom Back To The Beginning.

U intervjuu za magazin Burn!, LoMenzo je upitan kako to da su bili jedini od tradicionalne „Velike četvorke“ koji nisu nastupili. „Sada ću da otkrijem istinu“, rekao je. „Iskreno, mislim da nas niko nije ni pozvao, što je u redu.“

„Ne dobije svako pozivnicu za svaku žurku“, nastavio je. „Ali u isto vreme, kada smo prošle nedelje bili u Evropi, David [Mustaine] je rekao da se obraćao svima, govoreći da smo u blizini i da možemo da ostanemo nekoliko dana duže da bismo se uklopili, ako to žele. Ne znam šta je naš menadžer uspeo da postigne tim putem, ali očigledno nije, pa smo se jednostavno vratili kući.“