M.M./ATAImages

Bijelo dugme sprema novi album – zajedno sa Laibachom objavili obradu pesme “Top”

Grupa Bijelo dugme ove godine proslavlja 50 godina postojanja na muzičkoj sceni.

Tim povodom su organizovali turneju, ali spremili su i album.

Grupa Bijelo dugme je trenutno na turneji “Doživjeti stotu”, a Goran Bregović pripremio je za njihove verne fanove i novi album. Na njemu će se naći deset dueta koje će s Alenom i Tifom otpevati najveće zvezde s prostora bivše Jugoslavije.

Led probija pesma “S topom te bom ciljal moja mala” koju su uradili s grupom Laibach iz Slovenije. Zajedničim snagama su snimili i fantastičan spot.

Menadžer grupe Adis Gojak otkrio je buduće planove: “Povodom tih 50 godina očekujemo i koncert u Beogradu. Tim povodom uradićemo 10 pesama Bijelog dugmeta u novom aranžmanu sa izbvođačima iz bivše Jugoslavije.”

“Turneja je krenula iz Sarajeva, iz Doma mladih, odakle su krenuli pre 50 godina i do sad smo uradili 15 koncerata. U subotu je bio poslednji koncert. Sada imamo u planu Minhen 22. mart, a Zagrebačka arena je 29. marta, ali to je već rasprodato. Pokušaćemo da napravimo još jedan. Skopje 14. aprila i onda letimo za Ameriku. Čikago, Njujurk i Sent Luis.”