Photo : Promo

BRIAN MAY KAŽE DA BEATLESIMA TREBA FILM KAO ŠTO JE “BOHEMIAN RHAPSODY” DA BI IH KLINCI ZAVOLELI. DA LI SE SLAŽETE ?

Gitarista grupe Queen Brian May veruje da je neophodno da se snimi biografski film o Beatlesima, na način kako je to urađeno sa “Bohemian Rhapsody” njegovog benda.

Film koji obara rekorde od 2018. najuspešniji je te vrste i nesumnjivo je doprineo statusu Queena kao najslušanijeg rok benda na radiju širom sveta, zajedno sa odlukom da se dozvoli korišćenje njihove muzike u reklamama.

U novom intervjuu za Express, May je rekao da bi Beatlesi trebalo da uživaju bolji status među mlađim ljubiteljima muzike. – Beatlesi su bili naša Biblija objasnio je on.

– Apsolutno u svakoj fazi njihove karijere i njihovog muzičkog razvoja, bili su modeli za sve nas. I još uvek su za mene, moram da kažem. Volim sve te albume. Za mene su oni najveći. Oni su vrhunac pisanja, izvođenja i etosa rok muzike. Srušili su toliko barijera, mnogo puta su promenili svet. Uvek ću voleti Beatlese bez ikakvih rezervi.

On je rekao da se zalaže za snimanje biografskog filma o liverpulskoj četvorci.

– Osećam kao da su nedovoljno zastupljeni u svetu kakav je danas – rekao je May.  – Današnja deca ne poznaju Beatelse onoliko koliko bi trebalo. Beatlesi bi trebalo da budu utkani u živote ljudi na način na koji je Queen muzika ovih dana.

Izvor : Headliner.rs