Brittany Bowman

Frontmen grupe Volbeat osnovao novi bend

Frontmen benda Volbeat Michael Poulsen vraća se svojim korenima sa svojim novim death metal bendom Asinhell, koji je upravo debitovao sa novom brutalnom pesmom “Fall of the Loyal Warrior”, uvodnom od 10 pesama na albumu “Impii Hora” koji treba da izađe ove jeseni.

Pre nego što je osnovao Volbeat 2001. godine, Poulsen je bio vokal/gitarista u danskoj death metal grupi Dominus, koja je na sledećim albumima prerasla u groove metal bend. Ukupno, bend je objavio četiri ploče između 1995. i 2000. godine, a Volbeat je na kraju preuzeo svoje ime po Dominusovom nastupu iz 1997. godine, Vol.Beat.

Sada je angažovao vokalistu Marca Grevea, favorita andergraunda koji je nekada predvodio nemačke death metalce Morgoth. Bila je ovo naporna godina za Grevea, koji se već pojavio na tri albuma 2023. A power trio zaokružuje bubnjar grupe Raunchi  Morten Toft Hansen.

Poulsen je izrazio entuzijazam za novi poduhvat, komentarišući: „Veoma smo uzbuđeni što ćemo prvi ukus Asinhell-a podeliti sa ovim singlom. Pesma je na neki način omaž bendovima koje volim, kao što su Bolt Thrower, Entombed, Autopsy, Grave i Darkthrone. Oni su razlog zašto to uopšte možemo da uradimo i ponosni smo što su nam uzori“.

Proširujući bazen uticaja, Poulsen nastavlja: ​​„Album je inspirisan kasnim 80-im i ranim 90-im old school death metalom, a jedna od naših najsjajnijih tačaka inspiracije je bio moćni Death, predvođen legendarnim Chuckom Schuldinerom. Ima dosta Deatha unutra. Schuldiner je jedan od mojih omiljenih death metal vokala, a drugi je naš vokal Marc [Greve]. Tako da je za mene ova pesma kombinacija dve moje omiljene pesme.”