Foto: Indexi 1970. godine/Promo
Indexi i prijatelji početkom decembra u Sarajevu, Beogradu i Zagrebu
Koncerti Indexi i prijatelji kao omaž kultnom sarajevskom bendu biće održani u Sarajevu, Beogradu i Zagrebu 1., 2,. i 3 decembra.
Spisak učesnika koji će pevati hitove velikih Indexa je impozantan i među njima su Fadil Redžić, Neno Jurin, Peco Petej, Dado Topić, Vlado Kalember, Zoran Predin, Saša Lošić Loša, Vlatko Stefanovski, Branko Đurić Đuro, Dejan Cukić, Sinan Alimanović, Seid Memić Vajta, Željka Katavić-Pilj, Ranko Rihtman, Aida Mušanović-Arsić, Amel Ćurić. Giuliano, Ivan Kukić, Nermin Puškar i drugi.
Indexi i prijatelji, muzički projekt koji producent Tomislav Kašljević pre 15 godina u znak sećanja na veliku grupu u međuvremenu je postao brend. Indexi su najdugovečnija i najznačajnija bosanskohercegovačka pop rock grupa i jedna od najboljih ex-yu grupa koja je delovala od 1962. do 2001. godine.