CREDIT: Katja Ogrin/Getty Images
Limp Bizkit tvrde da su “najveći ikada” usred novog talasa popularnosti
Wes Borland iz benda Limp Bizkit izjavio je da je grupa “najveća što je ikada bila” u ovom trenutku, nakon nastupa na Download festivalu i porasta popularnosti na internetu.
Bend je nedavno po prvi put bio hedlajner na Download festivalu, čak 23 godine nakon što su prvi put trebali da zauzmu tu poziciju. Nu metal grupa ima dugu istoriju sa festivalom u Donington Parku, a 2024. godine bili su i sub-hedlajneri poslednjeg dana, pri čemu je Kerrang! naveo da je njihov nastup verovatno privukao veću publiku od tadašnjih glavnih hedlajnera, Avenged Sevenfold.
Nakon što su konačno došli do samog vrha line-upa, Borland je u razgovoru za Gear4musicguitars kanal govorio o rastu popularnosti, koji je intervjuer uporedio sa uspehom koji je KoRn doživeo među mlađom publikom na društvenim mrežama – posebno nakon što je pesma “Freak On A Leash” ranije ove godine postala viralna na TikTok-u zahvaljujući plesnom trendu sa Zara Larsson.
“Mi smo trenutno najveći koje smo ikada imali,” rekao je Borland. “Ludo je. I ne kažem to iz arogancije, nego bukvalno ne možemo da verujemo.
“Samo… imali smo sreće. Ne znam tačno kako se to desilo, ali mislim da ljudi… sada se svi mnogo bolje slažemo, svi smo odrasli, i i dalje se zabavljamo dok sviramo, i mislim da se to prenosi na publiku.”
Na pitanje kako izgleda njihov proces pisanja muzike, Borland je objasnio da frontmen Fred Durst obično dolazi u studio sa idejama koje bend dalje razvija.
“U poslednje vreme smo bili baš zauzeti, pa kad uđemo u studio, što se desilo nekoliko puta poslednjih godina… povratak u raspored nam je bio neverovatan.
“Ne znam da li je TikTok ili nostalgija ili nešto treće, ali stalno smo zauzeti. Uglavnom, ranije sam ja donosio rifove, pa smo od toga gradili pesme. Ili Fred radi na idejama kod kuće, pa onda razvijamo zajedno.
“A nekad samo improvizujemo. Ili on kaže: ‘Napiši sad, na licu mesta, najbolje što možeš.’ Tako su neke stvari nastale. Mislim da je i ‘Break Stuff’ nastala tako.”
Kako su više medija navodili prošle godine, bend je zabeležio porast strimova nakon smrti basiste Sam Riversa, dok su fanovi ponovo slušali njihov katalog. Prošle godine njihova kultna pesma “Break Stuff” dospela je na prvo mesto Billboard Hard Rock Songs liste, 25 godina nakon objavljivanja.
U nedavnom intervjuu za Consequence, Borland je takođe govorio o tome da i dalje oseća snažne emocije povodom gubitka Riversa i da mu je teško da o tome priča.
“Bio je kao porodica,” rekao je. “Pokušaću da ne zaplačem. Kao da smo izgubili deo naše DNK… Preteško je da se o tome detaljno govori sada.”
Dodao je: “On ne može biti zamenjen. Imamo sreće što je tu Richie… on je sjajan muzičar i divna osoba i držićemo ga uz sebe koliko god možemo.
“Ali Sam je bio nezamenljiv. Bio je srce benda. Još uvek smo u fazi žaljenja.”
Bend tokom leta nastupa na više festivala širom Evrope, uključujući Louder Than Life i Aftershock. Njihovo poslednje izdanje bila je samostalna pesma “Making Love To Morgan Wallen” iz septembra prošle godine, prva nova muzika nakon albuma Still Sucks iz 2021. godine.