Mariah Carey. CREDIT: Dennis Leupold

Mariah Carey se vraća sa singlom “Type Dangerous” – prvi solo hit posle pet godina

Mariah Carey, pop diva poznata po bezvremenskom hitu We Belong Together, objavila je svoju prvu solo pesmu nakon više godina – Type Dangerous. Numera je već dostupna na svim striming platformama, a prati je i tekstualni video klip.

Pesma je nastala u koprodukciji sa N.W.I. i Danielom Mooreom, a kao glavni uzor koristi klasični sempl iz legendarnog hip-hop hita Eric B. Is President iz 1987. godine, koji su izveli Eric B. & Rakim. Ritam pesme je vođen snažnom perkusijom, dok Mariah u svom prepoznatljivom stilu peva o muškarcima koji nisu ono što se na prvi pogled čine.

“Motorcycle man had a yen for me / Liked to rush through the tunnel at a breakneck speed
Computer boy toy, he was fun for a while / ‘Til I caught him on the web hacking other girls’ files
You know the guy say he worked construction / Turns out he was movin’ them pounds through customs”

https://www.youtube.com/watch?v=04-s6uSHlro&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2F&embeds_referring_origin=https%3A%2F%2Fwww.nme.com&source_ve_path=MjM4NTE

U pratećem video klipu, Mariah izlazi iz luksuzne vile i ulazi u skupoceni automobil, dodatno podcrtavajući glamur i zavodljivost nove pesme.

Type Dangerous je njen prvi solo singl još od 2019. godine i pesme In The Mix, a ujedno i prvi nagoveštaj njenog 16. studijskog albuma, čiji naziv i datum izlaska još uvek nisu otkriveni.

U zvaničnom saopštenju za javnost, Mariah kaže:

„Zatvorila sam se u studio već neko vreme i radila bez prestanka na novim pesmama, i presrećna sam što konačno mogu da ih podelim sa svojim fanovima, počevši sa Type Dangerous!“

https://highwaystarmagazine.org/objavljena-imena-rock-roll-hall-of-fame-generacije-2025-evo-ko-ulazi-u-kucu-slavnih/

Ovog leta, Mariah Carey će održati veliki koncert na imanju Royal Sandringham Estate u Norfolku, 15. avgusta, uz podršku bendova Eternal i Nile Rodgers & Chic.

Mariah Carey je snimila grunge album pre skoro 30 godina i još ga nije objavila – ali hoće

Iako je u februaru bila nominovana za Rock & Roll Hall of Fame 2025, na kraju nije uvrštena u klasu primljenih izvođača, zajedno sa bendovima Oasis, Phish, Joy Division/New Order i drugima.

Poslednji album Mariah Carey bio je Caution iz 2018. godine. Od tada je objavila In The Mix, te sarađivala sa zvezdama poput Ariana Grande, Jennifer Hudson i Busta Rhymesa.