
(Image credit: Scott Legato/Getty Images)
Možda bismo mogli da čujemo novi album The Cure dosta ranije nego što ga očekujemo – Robert Smith ga najavljuje za ovo leto
Robert Smith je detaljno opisao dve pesme za sledeći album grupe The Cure, koji bi mogao da izađe ovog leta.
U novom intervjuu na Radiju X, pevač/gitarista je govorio o dve pesme koje su The Cure svirali uživo, ali nisu ušle na novembarski album “Songs Of A Lost World”. Počinje sa “It Can Never Be The Same”, prvi put izvedenom 2016.
„[Sledeći album] ima jednu pesmu tuge na sebi koja nije dospela na ovaj album, a to je veoma, veoma stara pesma koju sviramo dugo, dugo vremena pod nazivom “It Can Never Be The Same” “, kaže Smith.
The Cure objavili „Songs Of A Lost World“, prvi album nakon 16 godina pauze!
„I mislim da će ovaj sledeći album imati tu pesmu jer mislim da je krajnje vreme. Nekada se zvala “Christmas Without You”.”
Frontmen je takođe pomenuo pesmu pod nazivom “A Boy I Never Knew”, za koju je ranije rekao da je napisana za istoimeni album grupe The Cure iz 2004, ali nije objavljena.
„Mislim da bi to verovatno uspelo“, kaže on. „To je tužna pesma, ali na potpuno drugačiji način. To ja pevam o dečaku koji je umro pre milion godina. O smrti čovečanstva pre nego što je počela, mislim… ili tako nešto.”
Govoreći o sledećem albumu The Cure uopštenije, Smith tvrdi da će, kao i neobjavljeni, ali poznati materijal, imati „neke potpuno nove stvari koje niko nikada nije čuo“.
„Na njemu su tri pesme koje su sporije od skoro bilo čega na ovom albumu“, dodaje on. “Tako da ne znam, možda će na kraju biti teže od ovog.”
Smith želi da novi album izađe „nadamo se pre [leta]“. On „trenutno završava” projekat, koji samo treba da se smiksa.
Ako se 15. album grupe The Cure zaista materijalizuje ove godine, to će označiti značajno ubrzani preokret za goth ikone. “Songs Of A Lost World” je bilo prvo studijsko izdanje benda od 2008.
Izvor : Loudersound.com