
Foto: Srđan Vejvoda / Dizajn: Nikola Puzigaća
OTVOREN JE KONKURS ZA DODELU NAGRADE MILAN MLADENOVIĆ 2025
Regionalni konkurs za najbolju novu pesmu traje do 31. maja.
Zadužbina Milana Mladenovića otvorila je sedmi konkurs za Nagradu Milan Mladenović 2025. Pod sloganom ,,Prijavi svoju stvar” konkurs traje do 31. 05. 2025.
Pravo da konkurišu za Nagradu imaju autori i izvođači iz svih zemalja sa prostora bivše Jugoslavije, sa pesmom čiji je tekst na nekom od jezika koji se govore u ovoj regiji, uključujući i jezike manjina, a pravila za učešće su:
– Jedan izvođač, autor ili grupa autora može prijaviti samo jednu pesmu na konkurs za Nagradu.
– Pravo da konkurišu za Nagradu imaju autor ili grupa autora koji su, pod imenom pod kojim se prijavljuju na konkurs, prvu pesmu objavili nakon 01. 01. 2018. godine.
– Pesme koje konkurišu za Nagradu treba da budu objavljene između 01. 06. 2024. i 31. 05. 2025. godine.
– Prijave mogu podnositi autori, izvođači ili izdavači putem formulara dostupnog na internet stranici Zadužbine: milanmladenovic.com.
– Konkurs se zaključuje 31. 05. 2025. u ponoć.
Nagrada Milan Mladenović je ustanovljena sa ciljem da podstiče muzičko stvaralaštvo koje odlikuju vrednosti svоjstvene Milanovoj umetničkoj zaostavštini, a dodeljuje se za najbolju pesmu sa prostora bivše Jugoslavije na svečanosti 21. septembra – na dan Milanovog rođenja.
Poznata imena članova regionalnog žirija koji će odlučivati o Nagradi Milan Mladenović 2025
O dobitniku Nagrade Milan Mladenović 2024 odlučuje regionalni žiri u sastavu Ivan Laić (Hrvatska), Davor Lukas (Hrvatska), Milorad Miki Ristić (Srbija), Goran Trajkoski (Severna Makedonija), Bojana Vunturišević (Srbija).