Scorpions objavili prvi singl sa predstojećeg albuma
SCORPIONS su objavili zvanični muzički spot za svoj novi singl “Peacemaker”.
Muziku za pesmu su napisali gitarista Rudolf Schenker i basista Pawel Maciwoda, a tekst pevač Klausa Meinea. Preuzeta je sa 19. studijskog albuma benda, “Rock Believer”, koji će biti objavljen 25. februara 2022. (odgođen sa prethodno najavljenog 11. februara ).
Meine je prokomentarisao: „Prva stvar koja mi je pala na pamet bilo je ‘Peacemaker, peacemaker / Bury the undertaker’. Samo sam se igrao sa tim rečima. U vreme kada je toliko ljudi umrlo i još uvek umire od Kovida, od razornih ratova i drugih besmislenih zločina, osećaš da pogrebnik mora da radi prekovremeno. U mirnom svetu posle pandemija, biće vreme da vlada mir… to je slika koja mi se zaista dopada.”

Tokom pandemije, bend se povukao u studio u svom nemačkom rodnom gradu Hanoveru i počeo da radi na novim pesmama.
„Album je napisan i snimljen u SCORPIONS DNK sa osnovnim Schenker/Meine kompozicijama“, rekao je Klaus. „Album smo snimili kao bend uživo u jednoj prostoriji, kao ’80-ih godina.
„Rock Believer“ je snimljen prvenstveno u studiju Pepermint Park u Hanoveru, Nemačka, a miksovan je u legendarnom studiju Hansa u Berlinu.
Novi album SCORPIONS-a obeležiće njihovo prvo izdanje od “Born To Touch Iour Feelings – Best Of Rock Ballads” iz 2017. godine, koji je bio antologija novog i klasičnog materijala.