Foto: Facebook: Silente

Silente objavili novi singl “Bog kakvog trebam” i najavili peti studijski album

Dubrovački bend Silente objavio je novi singl „Bog kakvog trebam“, kojim najavljuje svoj nadolazeći peti studijski album.

„Pesma je za sve one koji su se pomirili s tim da od svoje prošlosti neće pobeći, pa to više ni ne pokušavaju. Njihova jedina želja je da se vrati ono što je bilo — još uvek zaljubljeni u nekoga ko je nekad bio tu“, poručuju članovi benda.

Muziku i aranžman potpisuje Tibor Karamehmedović, dok je tekst delo Sanina Karamehmedovića. Produkciju singla potpisuju Filip Vidović i Superflipp iz MatterHorn studija.

Spot za pesmu sniman je u Kraljevici, u dvorcu Nova Kraljevica, a režiju i produkciju potpisuju Filip i Slađana Gržinčić. U spotu se pojavljuje umetnica i koreografkinja Lucija Romanova.

„Bog kakvog trebam“ dolazi nakon prethodnih singlova sa istog albuma — „Sve što treba znat o ženi“, „Sve da ima neki način“, „Voli me dok đavo spava“, koji je godinu dana proveo u top 40 listi, i „Onaj isti“, koji se zadržao sedam meseci.

Nova pesma biće deo predstojećih koncerata benda, a Silente će nastupiti u zagrebačkom Vintage Industrial Baru od 12. do 15. novembra.