ULUS
Udruženje likovnih umetnika Srbije moli za pomoć – ugrožen opstanak nakon 170 godina
Udruženje likovnih umetnika Srbije (ULUS) pokrenulo je danas donatorsku kampanju pod nazivom “2000sa2000”, i pozvali građane koji žele da doniraju 2.000 dinara kako bi pomogli radu tog udruženja.
ULUS je saopštio da se nalazi u teškoj finansijskoj situaciji i da je opstanak tog Udruženja ugrožen nakon 107 godina postojanja.
“Svaki pojedinac koji donira ima pravo na članstvo u Društvu lјubitelјa umetnosti ULUS, koje se osniva kroz ovu kampanju. Jednostavnom akcijom u dva koraka, svako može postati pokrovitelј ULUS-a, čime se zajednički oživlјava lepa tradicija dobrotvora u umetnosti, koja je ukorenjena u same temelјe naše kulture,” naveli su iz tog udruženja.
Dodali su da će ta kampanja trajati do 6. oktobra 2025. godine, a sve dodatne informacije su dostupne na sajtu ulus.rs/2k2k.